آموزش نقاشی دیجیتال در فتوشاپ - چگونه از یک چهره نقاشی کنیم ؟

  در اینجا ما یک آموزش جدید را برای علاقمندان طراحی قرار داده ایم. یک طراحی خطی را روی کاغذ انجام خواهیم داد و سپس طراحی خطی از چهره را بوسیله اسکنر اسکن کرده و وارد فتوشاپ می کنیم که جذابترین قسمت برای علاقمندان طراحی چهره با نرم افزار فتوشاپ خواهد بود. طراحی از چهره کار آسانی نیست اما با داشتن اطلاعات کمی می توان پرتره خوبی را ایجاد کرد. نتیجه نهایی کار ممکن است دقیقاً شبیه شخصی که قصد کشیدن چهره آن را دارید نشود اما باید سعی کنید تا آنجایی که می توانید عناصر چهره مثل چشم ها، دهان و بینی را به دقت شبیه سازی نمایید در صورتی که همه عناصر چهره در موقعیت صحیح و با تناسبات درست انجام گیرد شباهت پرتره کشیده شده به شخص حتمی خواهد بود.

تصویر نهایی چهره نقاشی شدهمرحله ا: قبل از هر کاری شما به طراحی خطی از یک چهره نیاز خواهید داشت، طراحی را اسکن نموده و وارد فتوشاپ نمایید.مرحله 2: یک لایه جدید در فایل اسکن شده ایجاد کنید و اسم آن را به Sketch(طراحی خطی) تغییر دهید. با استفاده از یک قلم کوچک شروع به ترسیم خطوط طراحی به طور دقیق از روی طراحی اسکن شده کنید.مرحله3: مجدداً لایه جدیدی در زیر لایه طراحی خطی (Sketch) ایجاد کرده و اسم آن را لایه رنگ (Color) قرار دهید. از یک قلم بزرگتر با لبه های نرم برای پرکردن رنگ استفاده نمایید و کل صورت را با کد رنگی #e9b68bپر نمایید.مرحله4: با توجه به زاویه نور ( در این تصویر بالا سمت چپ در نظر گرفته شده است) شروع به رنگ گذاری با یک قلموی لبه هموار می کنیم تفاوت عمده این مرحله با مرحله قبلی فقط در انتخاب تن رنگی تیره تر برای رنگ گذاری قسمت های سایه دار صورت خواهد بود.مرحله5: Opacityقلمو را کمتر کرده و مجدداً روی قسمت های تیره صورت بیشتر کار می کنیم.مرحله6: با استفاده از ابزار Smudge Toolرنگ ها و سایه ها را با هم ترکیب می کنیم. به کمک این ابزار می توان رنگ ها و سایه ها را با هم به صورت کاملا یکنواخت با هم ترکیب کرد.مرحله7: در این مرحله می خواهیم مو را به چهره اضافه کنیم. با استفاده از یک قلموی بزرگتر و دارای لبه هموار تر شروع به رنگ گذاری قسمت مو می کنیم. از کد رنگی #3c210fبرای رنگ کردن مو استفاده کنید.مرحله8: در این مرحله می خواهیم مقداری جزئیات به مو اضافه کنیم. شروع به اضافه کردن خطوط نازک در مو نمایید و آنها را در جهت های مختلف ایجاد نمایید. برای رنگ گذاری از یک رنگ تیره تر با کد رنگی (#9f815d)  و یک رنگ روشن تر با کد رنگی (#1e0d05) استفاده نمایید. برای هر چه طبیعی تر به نظر رسیدن موها با استفاده از ابزار Smudgeو در نظر گرفتن Opacity20 درصد برای آن شروع به ترکیب و محو کردن موها نمایید.مرحله9: خطوط نازک را در همه جهت و با درجات مختلف رنگی ایجاد کنید تا کل سطح پوشانده شود. در این مرحله باید تصویری مشابه تصویر زیر داشته باشید.

مرحله10: در این مرحله می خواهیم نقاط روشن تر صورت را ایجاد کنیم. از یک قلمو با لبه های هموار و Opacityپایین برای رنگ گذاری قسمت های روشن تر استفاده می کنیم. اضافه کردن رنگ روشن را مرحله به مرحله به کار اضافه می کنیم. زمانی که تنظیمات قلمو را انجام دادید نقاط روشن را با رنگ #ffdebbاضافه کنید.مرحله11: در این مرحله می خواهیم چشم ها را تکمیل کنیم. مردمک و رنگ سفیدی چشم را با این دو رنگ #edddb9و #797866پر کنید.مرحله12: رنگ های دیگری به چشم ها اضافه کنید و روی جزئیات چشم بیشتر کار کنید.مرحله13: بوسیله اضافه کردن نقاط روشن به چشم ها آنها درخشانتر به نظر می رسند. در این مرحله سایه ها را در چشم ها ایجاد کنید. برای نشان دادن ضخامت پلک بالایی می توانید مقداری سایه به زیر پلک ها اضافه کنید.مرحله14: مرحله به مرحله خطوط طراحی اولیه را پاک کنید یا Opacityلایه را خیلی کم کنید. و به چشم ها نقاط روشن ( هایت لایت ها) را اضافه کنید. ( با اضافه کردن این نقاط حس مرطوب بودن چشم ها ایجاد می شود)مرحله 15: در این مرحله می خواهیم بر روی دهان پرتره کار کنیم.مرحله 16: برای رنگ گذاری لب من از رنگ #d58b6aاستفاده می کنم.مرحله 17: به علت قرار گرفتن لب بالایی در سایه تیره تر از لب پایینی به نظر می رسد. برای رنگ کردن لب بالایی از رنگ #8f6048استفاده کنید.مرحله 18: برای اینکه لب طبیعی تر به نظر برسد با استفاده از قلموی کوچک تعدادی خطوط تیره بر روی لب بالایی و پایینی  اضافه کنید. با استفاده از Smudge Toolخطوط را محو کنید.مرحله19: برای لب پایینی هم همان کار را انجام دهید. برای اینکه لب پایینی درخشانتر به نظر برسد خطوط را با رنگ روشن تر ترسیم کنید. برای تیره تر کردن لب بالایی و اضافه کردن  جزییات بیشتر لب بالایی را با استفاده از ابزارهای فتوشاپ انتخاب و با ابزار Burn Tool (o)آن را تیره تر کنید.مرحله20: با استفاده از Burn Toolو ابزارهای انتخاب لب پایینی را هم تیره تر کنید. برای ایجاد بافت در لب خطوط بیشتری به لب ها اضافه کنید. در این مرحله می توانید لایه خطوط طراحی اولیه را غیرفعال نمایید.مرحله21: چین و چروک های چشم و شکل ابروها را بوسیله Burn Toolبا Opacityکم ترسیم کنید. سپس با استفاده از Smudge Toolآن ها را محوتر کنید.مرحله22: با رنگ #e6986eرنگ گونه را به چهره اضافه نمایید. در قسمت های که ریش می روید مقداری خاکستری (#908478) با Opacityکم اضافه کنید و سپس با استفاده از Smudge Toolرنگها را با هم ترکیب نمایید. مقدار بیشتری سایه به صورت اضافه می کنیم.مرحله 23: در آخرین مرحله کار بر روی موها و ترکیب کردن آنها برای ایجاد کردن حجم بیشتر ادامه می دهیم.مرحله 24: بوسیله Smudge Toolبرای نهایی کردن کار روی پوست و ابروها کار می کنیم.مرحله25: برای ایجاد کردن ریشه مو با استفاده از Smudge Toolبر روی رنگ پیشانی ادامه می دهیم.مرحله26: مقداری نور را به بینی و زیر بینی اضافه می کنیم تا حجم بینی بهتر دیده شود.نتیجه نهایینقاشی ما از چهره در این مرحله تمام می شود. می توانید با انتخاب یک پسزمینه مناسب نقاشیتان را بهتر کنید.

 


پیوندها

روانشناس روانشناسی کودک مشاوره تلفنی شبانه روزی پنل اس ام اس رایگان خرید سگ ابزار وبلاگ
پرینتر سه بعدی دانلود آهنگ جدید پارس فارس گواهینامه ایزو ژئوممبران ژئوممبران ژئوممبران ژئوممبران ژئوممبران ژئوممبران اجاره جرثقیل سئو آنتن مرکزی تورتایلند تورمالزی تورچین توردوبی تورآنتالیا توراستانبول تورکیش تورمشهد تورفرانسه توراسپانیا تورایتالیا تورروسیه ویزای شنگن فروش سگ گنج یاب طلایاب پرینتر سه بعدی بوفه ویترین های گالری فرزانه درب اتوماتیک در تبریز مستر کارت طراحی دکوراسیون داخلی افزایش ممبر کانال فلزیاب طلایاب گنجیاب تعمیرات ساید بای ساید لیزر موهای زائد جراح بینی ایمپلنت دندان تهران خبر کنکور قانون جذب افزونه وردپرس تولیدی کیف تولیدی کیف تور کویر کنترل تردد تهویه جاوید درمان زخم پرینتر سه بعدی خرید بک لینک ایرانی انجمن الوپسی تریلر کانتینر چادری کرکره برقی شیشه ای ریش تراش برقی هزینه کاشت مو باربری زعفرانیه باربری پاسداران باربری قیطریه باربری دروس باربری یوسف آباد باربری ولنجک باربری تهرانپارس باربری ونک باربری رسالت باربری سردارجنگل باربری دهکده المپیک باربری جنت اباد متخصص ارتودنسی تخلیه چاه تور استانبول تور آنتالیا اتوبار غرب تهران اتوبار ونک تدریس خصوصی زبان سیم بکسل اجاره اسپیس فریم مهاجرت به استرالیا دانلود فیلم ایرانی لمینت دندان تالارهای پذیرایی قالب وبلاگ قالب بلاگفا قالب وبلاگ یاس تم گالری عکس آپلود عکس تور کوش آداسی دانلود آهنگ جدید فلزیاب اتوبار پاسداران پنل اس ام اس انجام پایان نامه فروش سگ,سگ باربری و اتوبار نویدبار اخبار تکنولوژی
ارسال نظر

ارسال نظر

عکس خوانده نمی شود