آموزش نقاشی دیجیتال در Painter - چگونه از یک چهره نقاشی کنیم ؟

  آموزش طراحی از چهره

برنامه مورد استفاده : Painter

تصویر نهایی چهره نقاشی شده که در این آموزش به روش اجرای آن خواهیم پرداخت.مرحله اول: در ابتدا قبل از هرکاری من به سوژه به مدت یک یا دو دقیقه به دقت نگاه می کنم تا اشکال صورت، حجم، رنگ و حالت چهره را کاملاً درک کنم.

بعد از این مدت زمان کوتاه من شروع به طراحی از مدل یا عکس می کنم.شکل اصلی چهره را به صورت کمرنگ به کمک یک قلموی بزرگ با Opacity60 درصد ایجاد می کنم. در این مرحله نیاز به دقت فراوان در رنگ گذاری به کمک ضربه های قلمو نیست. بیشتر اوقات من از یک یا دو رنگ استفاده می کنم. سعی می کنم تا رنگ غالب در چهره را پیاده کنم.

برای ایجاد کردن رنگ پوست، من معمولاً از رنگ تیره تر استفاده می کنم و سپس در مرحله بعدی رنگ روشن تر ( های لایت) را بر روی لایه رنگ تیره تر اضافه می کنم.مرحله دوم: در این مرحله من به رنگهای تخت صورت حجم می دهم.بدین ترتیب که با استفاده از یک قلموی کوچکتر  که دارای Opacityبسیار کم می باشد شروع به رنگ گذاری قسمت های روشن صورت می کنم.

برای این مرحله من از رنگ حد وسط  دو رنگ تیره و رنگ روشن صورت استفاده می کنم.

بعد از اینکه رنگ روشن را به نواحی روشن تر صورت اضافه کردم . مجدداً از رنگ روشن تری برای تاکید بیشتر به نواحی روشن صورت اضافه می کنم.

در این مرحله نیازی به مشخص کردن چهره با خطوط نداریم.مرحله سوم: سایه ها

در این لحظه می خواهیم بعضی از نواحی صورت را  که دست نخورده باقی مانده اند تیره تر کنیم.با استفاده از یک قلموی کوچکتر شروع به کشیدن اجزای صورت می کنم، مانند چشمها، بینی، ابرو و دهان.

مجددا نیازی به دقت زیاد برای طراحی اجزای چهره لازم نیست.مرحله چهارم: تصحیح اشکال ترسیم شده

در این هنگام تمام اجزای صورت را در جای خود قرار داده ام. به دقت عناصر چهره را بررسی می کنم تا کاملاً درست به نظر برسند. بعد از ترسیم کردن همه اجزای صورت می توانیم بفهمیم که آیا عناصر و اشکال چهره درست ترسیم شده و در موقعیت درست قرار گرفته اند یا خیر. همانطور که در عکس مرحله قبل دیده می شود من دوباره موقعیت چشم ها را تصحیح کرده ام زیرا یکی از چشم ها در موقعیت نادرست ( بالا) قرار گرفته بود.

تصحیح حجم های صورت

در این مرحله من نقاط روشن و تیره صورت را تکمیل و نهایی می کنم. در اینجا زیاد نگران ترکیب رنگ ها با یکدیگر نیستم. قبل از اینکه به مرحله بعدی بروم مجدداً نسبتهای درست اجزای چهره و موقعیت هرکدام را به دقت چک می کنم تا در صورت وجود اشکال آنها را تصحیح کنم.مرحله پنجم: مخلوط کردن رنگهای صورت با یکدیگر

تقریباً ترکیب کردن رنگ ها به کمک ابزار قلمو زمان زیادی می گیرد و سعی می کنم هر ضربه قلم در موقعیت درستش قرار گیرد.تمرکز بر روی رنگ گذاری و همینطور کنترل فشار قلم دیجیتالی نکته کلیدی ترکیب کردن رنگ هاست.

اضافه کردن جزئیات و نقاط روشن ( های لایت(نهایی

در مرحله آخر من نقاط روشن را به چشم ها و لب اضافه می کنم . برای این عکس من نقاشی موها را برای آخرین مرحله در نظر گرفتم. چونکه نقاشی موها یکی از جذابترین بخش نقاشی صورت برای من می باشد. پس از اتمام بقیه بخش ها به نقاشی از موها می پردازم.  موها را می توانید با یک قلموی کوچک و کنترل فشار قلم دیجتالی به آسانی ایجاد نمایید.
ارسال نظر

ارسال نظر

عکس خوانده نمی شود