جذابیت‌های فتوشاپ CS6


فرمان Color Range كه از فرامین قدیمی فتوشاپ است، برای انتخاب قسمت مورد نظر تصویر بر مبنای تشابه رنگی به كار می‌رود و امكانات متنوعی برای انتخاب قسمت‌های مورد نظـــــر از یك تصویــــر بر مبنای تشابه رنگی در اختیار كاربر قرار می‌دهد كه قبلا به صورت كامل درباره آن توضیح داده شده است.
جذابیت‌های فتوشاپ cs6

اما نكته قابل توجهی كه در نسخه جدید فتوشاپ به این فرمان اضافه شده ویژگی جالب انتخاب رنگ پوست Skin Tones بوده كه به قسمت Select این فرمان اضافه شده است و به كمك آن می‌توانیم رنگ‌های محدوده رنگ پوست را براحتی انتخاب و نسبت به رتوش یا تنظیم رنگ آن اقدام كنیم.

برای فراخوانی این فرمان بعد از باز كردن تصویر در محیط فتوشاپ از قسمت Select گزینه Color Range را انتخاب می‌كنیم، سپس در قسمت Select كلیك كرده و از منوی بازشده گزینه Skin Tones را انتخاب می‌كنیم.

با جابه‌جایی قسمت Fuzziness می‌توانیم محدوده انتخابی را بزرگ یا كوچك‌تر كرد و به محدوده مورد نظر خود برسیم. در قسمت پایین، قسمت‌های انتخابی با رنگ سفید نمایش داده شده و با تغییر مقدار Fuzziness‌ قابل تنظیم است.
ادامه خبر

کاشی کاری در فتوشاپ


1ـ ایجاد یک سند جدید: معمولا اولین کار در فتوشاپ ایجاد یک سند جدید متناسب با ابعاد پروژه مورد نظر است. در این طرح نیز ما باید سندی متناسب با ابعاد مورد نظر خود ایجاد کنیم، پس به این منظور از منوی File گزینه New را انتخاب می‌کنیم تا کادر محاوره‌ای ایجاد یک سند جدید گشوده شود.

اندازه سند بسته به اندازه کاشی مورد نظر که می‌خواهیم با تکرار آن طرح را به وجود آوریم بستگی دارد؛ هرچه این اندازه بزرگ‌تر باشد تعداد تکرار کمتر و هرچه این اندازه کوچک‌تر باشد تعداد تکرار بیشتر خواهد بود. در این تمرین ما اندازه 100 در 100 پیکسل و رزولوشن 72 را انتخاب کرده و حالت پس‌زمینه را نیز Transparent انتخاب می‌کنیم تا سند جدید بدون پس‌زمینه و به‌صورت شفاف ظاهر شود.

 

با کلیک روی دکمه OK سند جدید باز خواهد شد که البته اندازه آن در حالت معمولی بسیار کوچک است پس با کلیدهای ترکیبی Ctrl+Space و کلیک ماوس یا انتخاب ابزار Zoom آن را چند برابر بزرگ‌تر می‌کنیم تا براحتی بتوانیم روی آن کار کنیم.
ادامه خبر

قابلیت تایپ فارسی در فتوشاپ

طراحی گرافیکی امروزه به عنوان یکی از پردرآمدترین شغل‌ها محسوب می‌شود. گرافیست‌های حرفه‌ای امروزه با انجام طراحی‌های مختلف به اشکال و عناوین مختلف برای خود کسب درآمد می‌کنند. این طراحان از نرم‌افزارها و ابزارهای متعددی برای این منظور استفاده می‌کنند.

در میان این نرم‌افزارها می‌توان به نرم‌افزارهای بسیاری برخورد کرد که در میان کاربران و طراحان از محبوبیت خاصی برخوردار هستند اما در تمامی این نرم‌افزار همیشه نرم‌افزاری برتر و محبوب‌تر از دیگر نرم‌افزارها نیز می‌توان یافت و در این مورد می‌توان به شاهکار شرکت Adobe اشاره کرد . نرم‌افزار Photoshop ، نرم‌افزاری که تمامی کاربران کامپیوتر با نام آن آشنا هستند و بسیاری از کاربران، حتی در سطوح مبتدی نیز از این نرم‌افزاری برای رفع نیازهای مختلف خود استفاده می‌کنند.

ادامه خبر

فروشگاه اینترنتی دیجی لوکس

فروشگاه اینترنتی دیجی لوکس

با توجه به توسعه روز افزون اینترنت و کسب و کار اینترنتی، سوق جامعه به سمت خریداینترنتی انواع محصولات اجتناب ناپذیر شده و شتاب گرفته است. امروزه با توجه به شکل گرفتن انواع فروشگاه های آنلاین در زمینه های مختلف، ما بر آن شدیم تا اولین فروشگاه کاملا متفاوت و لوکس اینترنتی را به عنوان کیفیتی نوین در فروشگاه آنلاین، برای کالاهای لوکس "مدروز" در حوضه لوازم جانبی "وسایل ارتباط شخصی (موبایل، تبلت و نوت بوک)" از برندهای معتبر دنیا مثل پیرکاردین، با هدف ارائه محصولات 100% اصل راه اندازی کنیم.

---
ادامه خبر

قابلیت‌های ویژه ‌فتوشاپ


تاکنون نیز ممکن است برخی از پزشکان فعال از ابزارهای فتوشاپ برای واضح کردن تصاویر پزشکی برای کمک به تشخیص بهتر یا ارائه بهتر مطلبی به بیماران یا همکاران خود استفاده کرده باشند، اما فتوشاپ Cs3 Extended با پشتیبانی از فرمت تصویری DICOM گروه زیادی از پزشکان را به کار با این نرم‌افزار ترغیب خواهد کرد.

DICOM که سرواژه عبارت Digital imaging Communications in Medicine  است. فرمت تصاویر دیجیتالی تولید شده توسط دستگاه‌های تصویرداری پزشکی مانند,CAT MRI اولتراسوند و رادیو گرافی می‌باشد. فرمت DICOM می‌تواند چندین فریم تصویر را در خود داشته باشد. بنابراین پزشکان نه تنها می‌توانند وضوح و کیفیت این تصاویر را در فتوشاپ و با ابزارهای حرفه‌ای آن بهبود بخشند. بلکه می‌توانند فریم‌های مختلف یک یا چند تصویر DICOM را در لایه‌های مختلف فتوشاپ یا در فریم‌های مختلف یک تصویر متحرک قرار دهند و بدین طریق به راحتی این تصاویر را دقیقا بررسی کنند.
---
ادامه خبر

ایجاد Action های سفارشی


هر چند action های موجود در فتوشاپ مناسب و قابل استفاده هستند، اما ممكن است در بسیاری از موارد نیاز به ساخت action هایی با امكانات دیگر داشته باشید. یك action باید به حد كافی عمومی باشد تا در وضعیت‌ها و حالت‌های مختلف و نیز در چندین تصویر به درستی كار كند. برخی اَعمال ویرایشی وجود دارند كه ممكن است در داخل action ها عمل نكنند.

 فعال كردن پانل Actions  

ادامه خبر

بهترین خواننده ایران کیست ؟شاید برای شما هم جالب باشد که در این هیاهوی موسیقی ایران و گمانه زنی های گوناگون، بدانید که کدام خواننده و از چه سبکی ، بهترین خواننده ایران است

البته خوانندگانی که اخیرا فعالیتی نداشته اند شاید شانس کمتری باشند، در واقع احتمالا برای خود شما هم پیش آمده که در گوگل عبارت " دانلود آهنگ جدید " را تایپ کرده اید و به دنبال آخرین قطعات موسیقی بوده اید و کمتر پیش آمده که به دنبال آهنگ های قدیمی باشید...

---
ادامه خبر

نحوه تغییر قسمت‌های انتخابی


برای ایجاد انتخاب‌هایی بصورت اشكال و محیط‌‌های پیچیده، گاهی اوقات باید چندین شیوه انتخابی را با یكدیگر تركیب نمود. افزودن یا حذف كردن یك انتخاب موجود تنها شروع چنین كاری است. همچنین می‌توان یك انتخاب را كوچك كرده یا بزرگتر كرد، گوشه‌های تیز را نرم كرده یا محیط انتخاب شده را در یك جهت چرخاند. برای كار در انتخاب‌ها می‌توانید از 12 شیوه استفاده كنید و برای آنكه به محیط انتخابی درستی دست پیدا كنید باید تركیبی از این شیوه‌ها را بكار بگیرید.

 
اضافه كردن به ناحیه انتخاب شده  

 

برای افزودن یك بخش به ناحیه انتخاب شده، در هنگامیكه از ابزار انتخابگر فتوشاپ استفاده می‌كنید، كلید Shift را پائین نگه دارید. همچنین می‌توانید دكمهAdd To Selection را در نوار Options انتخاب كنید. یك علامت + در كنار نشانه‌گر ماوس از مكان‌نما مشاهده می‌شود و نشان دهنده آن است كه شما در حال اضافه كردن یك ناحیه به قسمت‌های انتخاب شده قبلی هستید.

 
ادامه خبر

ویژگی‌های عكس‌های دیجیتالی


در برنامه فتوشاپ CS چند ویژگی بهبودیافته وجود دارد كه از طریق آنها می‌توانید شیوه‌های قدیمی عكاسی را پیاده‌سازی و شبیه‌سازی كنید.

هر چند فتوشاپ برنامه‌ای است كه با تصاویر عكاسی كار می‌كند، این برنامه همواره از شیوه‌ها و نكات دیجیتالی برای دستكاری و تغییر در تصاویر استفاده می‌كند.

عمق بیت، پیكسل و مدل های رنگی همواره دورنمای اصلی اصطلاحات فتوشاپ‌اند و برخی از عكاسان قدیمی راكه از فیلترهای Shutter Speeds، F-Stops یا فیلترهای اصلاحی استفاده می‌كردند را تعجب‌زده می‌كند.
ادامه خبر

دانلود آهنگ جدید

 


دانلود آهنگ جدید

 

با گسترش اینترنت در ایران ، بازار موزیک ایران نیز دچار تحول و تغییرات اساسی شد و دیگر مثل قدیم برای دریافت یک آهنگ لازم نیست مشقت زیادی بکشید و با استفاده از کامیپوتر یا موبایل خود میتوانید به راحتی دانلود آهنگ جدید خود را انجام دهید به این سبب نیز سایت های دانلود آهنگ بسیاری در سطح اینترنت گسترش یافت که هرکدام دارای هدفی بودند که البته همه ی آنها با قوانین جمهوری اسلامی ایرانی مطابقت نداشته و فیلتر میشدند.

---
ادامه خبر